Біноклі AVES
Біноклі Barska
Біноклі Bushnell
Біноклі Celestron
Біноклі Delta Optical
Біноклі Konus
Біноклі Kruger Optical
Біноклі Leupold
Біноклі Nikon
Біноклі Olympus
Біноклі Pentax
Біноклі Simmons
Біноклі Sun Optics
Біноклі Swift
Біноклі Tasco
Біноклі Weaver
Біноклі Yukon
Біноклі Zhumell
Який тип біноклів вам найбільше підходить?
 
Який бінокль ви шукаєте?
 
Сферична аберація у біноклів Надрукувати

Оптична вада, що проявляється у фокусуванні променів, що входять у лінзу в різних місцях і на різній віддалі від її центру (оптичної осі). Нижченаведений малюнок показує сферичну аберацію у випадку лінзи і у випадку сферичного дзеркала. Чітко видно, що промені, що проходять далеко від оптичної вісі, фокусуються ближче лінзи (дзеркала), а ті, що потрапляють в об'єктив близько його середини - далеко від лінзи (дзеркала).

сферична аберація

Величина сферичної аберації залежить від діаметру і лінзи фокусування чи дзеркала, а також від віддалі спостережуваного об'єкту до центру поля зору. В разі дзеркал, сферичну аберацію ліквідовують побудовою параболічного дзеркала або перед сферичним дзеркалом ставлять коригуючу (система Шмідта) платівку або меніск (система Максутова). В разі використання лінз застосовується метод, подібний до нівелювання хроматичної аберації , що полягає у конструюванні об'єктивів, що складаються з 2х або 3х лінз, зроблених з різного типу скла, або ж робляться спеціальні лінзи спеціальної форми, так звані асферичні лінзи.

сферична аберація
сферична аберація

Сферичну аберацію, в біноклях поганої якості, легко зауважити дивлячись на ясну видиму зірку на темному небі. Коли сферична аберація велика, зірка видається ніби огорнута ясним серпанком.

 
< Попередня   Наступна >