Біноклі AVES
Біноклі Barska
Біноклі Bushnell
Біноклі Celestron
Біноклі Delta Optical
Біноклі Konus
Біноклі Kruger Optical
Біноклі Leupold
Біноклі Nikon
Біноклі Olympus
Біноклі Pentax
Біноклі Simmons
Біноклі Sun Optics
Біноклі Swift
Біноклі Tasco
Біноклі Weaver
Біноклі Yukon
Біноклі Zhumell
Який тип біноклів вам найбільше підходить?
 
Який бінокль ви шукаєте?
 
Просвітлююче покриття. Суть, типи, вартість Надрукувати

просвітлююче покриття на бінокліПросвітлюючі покриття - це спеціальні хімічні плівкоподібні розчини, що наносяться на поверхні лінз з метою зменшення втрат світла, яке відбивається від поверхонь скла. Втрати світла відбуваються на кожному етапі де світлові хвилі проходять середовище повітря-скло. Зменшуючи втрати світла, просвітлення допомагає отримати більш якісну контрастну яскраву картинку, тож навіть при недостатній освітленості зображення буде чітким.

Крім того візуально процес відбивання світла на непросвітлених поверхнях можна побачити у вигляді бліків (засвіток) на зображенні в біноклі.

Технологія і матеріали просвітлення досить дорогі і значним чином впливають на вартість бінокля. Просвітлююче покриття може бути з різних хімічних складників, кожен з яких має свій коефіціент анти-відбиваючого ефекту. Вартість таких покриттів теж різна. Крім того дуже важливим показником таких покриттів є їх зносостійкість.

Типи просвітлюючих покриттів

Просвітлене (Coated), означає одинарний шар антивідбиваючого покриття на одному або кількох поверхнях оптичних лінз.

Повне просвітлення (Fully coated) означає, що всі поверхні скло-повітря мають одинарне антивідбиваюче покриття.

Мультипросвітлення (Multi-coated) означає що одна або декілька поверхонь скло-повітря мають багатошарові антивідбиваючі покриття.

Повне мультипросвітлення (Fully multi-coated) означає, що всі поверхні скло-повітря мають багатошарові антивідбиваючі покриття.

Як візуально оцінити тип просвітлення?
Якщо забарвлення на лінзах має віддтінок якогось одного кольору, то це значить, що нанесено лише один шар просвітлення. Якщо відтінків більше, то це - мультипросвітлення.

Якщо при спогляданні на об'єкти на зображенні бінокля з'являються бліки, то це значить, що не всі поверхні лінз бінокля мають просвітлення.

Покриття в свою чергу теж бувають різними, з різним ступенем світлопропускання. В переважній більшості, щоб оцінити якість просвітки на зовнішніх лінзах потрібно подивитись на його забарвлення. У різних біноклів воно віддає різними відтінками (червоним, голубим, синім, зеленим). Саме по собі просвітлююче покриття безколірне, а забарвлення на лінзах яке видно це лише відбиття від них певного спектру світла (яке до вас не потрапляє). Якщо просвітка відсіює певний спектр світла, то колір зображення не буде природним (скажемо рубінове просвітлення відсіює червоний спектр, і кольори мають тмяний неяскравий вигляд, червоні кольори можуть мати коричневий чи брудно оранжевий колір).

Хорошої якості просвітка майже прозора і має лише легкий відтінок кольорів (переважно зеленувато-синій, або злегка жовтуватий), тож при спостереженні в такі біноклі зображення буде максимально наближеним до природнього.
Якість і тип просвітки значною мірою впливає на ціну бінокля.

Ще один тип покриття - нанесення покриття фазової корекції на призми в Roof біноклях з метою корегування точок фокусування променів світла з різною довжиною. Фазова корекція допомагає підвищувати чіткість зображення, контраст та яскравість і усуває проблему хроматичної аберації. Фазова корекція є у всіх якісних дорогих Roof біноклях.

 
Наступна >