Біноклі AVES
Біноклі Barska
Біноклі Bushnell
Біноклі Celestron
Біноклі Delta Optical
Біноклі Konus
Біноклі Kruger Optical
Біноклі Leupold
Біноклі Nikon
Біноклі Olympus
Біноклі Pentax
Біноклі Simmons
Біноклі Sun Optics
Біноклі Swift
Біноклі Tasco
Біноклі Weaver
Біноклі Yukon
Біноклі Zhumell
Який тип біноклів вам найбільше підходить?
 
Який бінокль ви шукаєте?
 
Словник термінів Надрукувати

Словник термінів по біноклях

Азотонаповнення
Апертура
Апохромат
Астигматизм
Асферичні лінзи
...

 

Азотонаповнення
Атмосферне повітря в біноклі заповнюється азотом. Це дозволяє уникати можливому запотіванню лінз і призм бінокля при перепаді температури, що могло б бути при звичайному повітряному наповненні (що містить вологу). Більшість водовідпірних біноклів наповнені азотом.
Примітка: Зміни температури, тиску, чи різкий перепад вологості може створити внутрішнє запотівання. В більшості випадків таке запотіванн самостійно проходить на пртязі кількох хвилин.

Апертура
Діаметр бінокулярних лінз, вимірюється в міліметрах.

Апохромат

Астигматизм

Асферичні лінзи
При інших рівних характеристиках і біноклів, асферичні лінзи забезпечують бінокль яскравішим, різкішим зображенням (це особливо стосується також країв зображення).

Ахромат

Багатопросвітлена оптика
Біноклі з багатопросвітленою оптикою мають одну або більше просвітлених поверхонь.
Примітка: В такому біноклі покриття просвіткою може різнитись, наприклад, на одній поверхні одношарове покриття, а на іншій їх кілька.

Близькість фокусування
Близькість фокусування бінокля різнитиметься у різних моделях. Якщо при спостереженні скажемо за метеликами вам потрібно бути близько біля об'єкту, вибирайте модель з меншим значенням найменшої близькості фокусування.

Виносна окулярна точка
Виносна окулярна точка в біноклі - це відстань на яку зображення проектують з окулярних лінз на фокусну точку. Виносна окулярна точка в біноклі може різнитись від 5 до 23 мм.
Примітка: Без відповідної виносної окулярної точки у людей з окулярами буде обмежене поле зору.

Вихідні окуляри
Вихідні окуляри бінокля - це місце, де пучки світла, що ввійшли через об'єктиви і пройшли через бінокль, виходять через очні лінзи для формування сконцентрованого круглого зображення. Якщо ви потримаєте бінокль на невеликій віддалі від ваших очей і подиветесь на окулярні лінзи, то побачите світлий круглий вихідний окуляр.
Для визначення розміру вихідного окуляру поділіть розмір вхідних об'єктивів на кратність бінокляя (для бінокля 8х40 складає 5 мм.)

Глибина поля зору
Означає кількість об'єктів, які ви бачите в фокусі одночасно. Тобто це відстань між об'єктами різного віддалення, які ви бачите однаково сфокусованими.

Діоптрійне налаштування
Усі якісні біноклі дозволяють здійснювати окреме фокусне налуштування для одного окуляря (зазвичай правого). Це зроблено для компенсації різниці зору очей.

Дисперсія

Дисторсія

дисторсія в біноклях дисторсія в бінокляхвикривлення в біноклях

Це певна викривленість зображення. В кожному біноклі потрібна корекція геометричних викривлень вертикальних і горизонтальних ліній - так названого ефекту глобуса. Занадто сильна чи недостатня компенсація цих викривлень суттєво ускладнює спостереження, особливо тривалі (на першому малюнку - нормальне зображення, на решті - викривлене)

Змінна кратність зближення (ZOOM)

Індивідуальне фокусування
Кожний окуляр бінокля має незалежне налаштування фокусування (на відміну від біноклів з центральним фокусуванням, що налаштовують обидва окуляри одночасно).

Колімація
Колімація - це правильне розташування лінз в оптичній системі бінокля.

Компактні біноклі
Маленькі біноклі, що поміщаються в кишені. Вони ідеально підходять для денних спостережень.Доступні як roof і Porro-призматичні моделі.

Кривизна поля

Лінза

Мультипросвітлена оптика
Біноклі що мають мультипрсвітку мають багаторазове покриття на кожній поверхні повітря-скло.

Кратність
Більша кратінсть зближення дозволяє вам бачити більше деталей через бінокль.
Примітка: При збільшенні кратності, зменшується поле зору бінокля.

Об'єктивні лінзи
Це лінзи на протележному кінці від очних окулярів. Вони відповідають за збирання світла для направлення на око.

Окулярні лінзи
Це лінзи окулярного лелемнту. Зазвичай вони менші від лінз об'єктиву, за винятком дейких біноклів з roof призмами.

Площина фокусування

Повнорозмірні біноклі
Повнорозмірні біноклі збирають більше світла ніж компактні біноклі через відосно більші лінзи об'єктивів. Наприклад, бінокль 8x42 є повнорозмірним біноклем (бінокль 8x25 називається компактним).

Поле зору
Поле зору це найширша відстань колоподібного оглядового поля в біноклі. Цей показник може подаватись на біноклі як в градусах, так і мерах на 1000 м.

Покриття
Тонкий слой анти-відбиваючого покриття наноситься на поерхню скла лінз в біноклі. Це покриття зменшує втрати світла при його проходженні через скло. Краще покриття додає чіткості і різкості зображення, а також піднімає загальні показники бінокля.

Рефлектор 

Рефрактор

Рубінове покриття
Лінзи об'єктиву з рубіновим покриттям будуть мати яскравий червоно-оранжовий відблиск. Оскільки червоне світло в таких біноклях відбивається, то кольори відображаються з відсіюванням цього спектру (тому немає природності зображення). При використанні таких біноклів присутній ефект швидкого втомлювання очей.
Note: Але оскільки рубінове покриття скорочує спектр кольори, то можливий варіант отримання контрастнішого зображення з більшою чіткістю.

Світлосила
Світлосила визначається головим чином розміром лінз об'єктивів, і розраховується як квадрат показника ділення розміру об'єктивів на кратність бінокля.

Світлопропускна спроможність
Світлопропускна спроможність характеризує процент доступного світла, що проходить через бінокль і потрапляє на око. Карще покриття лінз підвищує світлопропускну спроможність.

Скло BaK-4
Біноклі, що використовують це високоякісне скло високої щільності, усуває внутрішнє розбиття світла, тож зображення в біноклі - чіткіші.

Сферична аберація

Точка фокусування
Це точка, де сходяться усі промені, формуючи чітке зображення, пройшовши через систему бінокля.

Фазова корекція
В roof біноклях світлові хвилі відбиваються від поверхні і розбиваються на два позафазових промені світла. Нанесення покриття фазової корекції зводить назад світло в одну фазу.
Примітка: Фазова корекція в біноклі сильно підвищує природність кольорів, але впливає на яскравість, контраст і роздільну здатність.

Хроматична аберація

хроматична аберація

Це дефект оптичних лінз, що використовуються в біноклях. Світло з хвилями різної довжини (що дає різні кольори) розбиваються під різними кутами і сходяться в різних місцях, тож створюється ефект відслоювання окремих кольорів на краях зображення.

Центральне фокусування в біноклях
Біноклі, що використовують механізм центрального фокусування дозволяють налаштовувати обидва окуляри одночасно для швидкого наведення різкості.

Ширококутні біноклі

Porro призматичні біноклі
біноклі Porro
 

Porro бінокль має традиційний вигляд і в цій конструкції призми присунуті до себе таким чином, що  вісь об'єктивів знаходиться на дещо іншій лінії ніж вісь окулярів. Більша віддаль об'єктивів між собою спричинює більшу 3х-вимірність отриманих зображень.

Roof призматичні біноклі
Roof біноклі

В Roof біноклях об'єктив, а також призми і окуляр виставлені на одній лінії. Це дає більш вузьку будову ніж в системі Porro, при цьому Porro біноклі мають зазвичай кращу передачу кольорів.

 
< Попередня   Наступна >