Біноклі AVES
Біноклі Barska
Біноклі Bushnell
Біноклі Celestron
Біноклі Delta Optical
Біноклі Konus
Біноклі Kruger Optical
Біноклі Leupold
Біноклі Nikon
Біноклі Olympus
Біноклі Pentax
Біноклі Simmons
Біноклі Sun Optics
Біноклі Swift
Біноклі Tasco
Біноклі Weaver
Біноклі Yukon
Біноклі Zhumell
Який тип біноклів вам найбільше підходить?
 
Який бінокль ви шукаєте?
 
Апохромат Надрукувати

 

Об'єктив, що складається з декількох лінз з різними видами скла, що має на меті корекцію хроматичної аберації, в 5-10 разів кращий, ніж в ахроматі. Додатково, на противагу ахромата, об'єктив апохромату ліквідовує вторинну проблему, пов'язану з фокусуванням зелених променів. В разі апохромату майже всі хвилі з видимої області фокусуються фактично в одному місці.

апохромат

Апохроматичний об'єктив практично повністю корегує хроматичну аберацію в трьох основних кольорах (синій, зелений і червоний) і усуває сферичну аберацію для світла з червоним і синім кольором. Як і раніше, залишається помітна сферична аберація для зеленого кольору, але вона є на меншому рівні, ніж в звичайному ахроматі. В апохроматах часто застосовується високої якості і дороговизни скло ЕД (від англ. Extra Low Dispersion) з низькою дисперсією (тобто однаково заломлене світло з хвилями різної довжини).

апохромат

Іншим видом скла, що застосовується в апохроматах, є флуорит (якшо точно, то флуорек кальцію CaF2), який має ще краще оптичні властивості, ніж скло ED, але є дуже крихке і вразливе на швидкі і значні зміни температури. Об'єктив з середніми параметрами між ахроматом а апохроматем називається семіапохроматом.
 
< Попередня   Наступна >