Біноклі AVES
Біноклі Barska
Біноклі Bushnell
Біноклі Celestron
Біноклі Delta Optical
Біноклі Konus
Біноклі Kruger Optical
Біноклі Leupold
Біноклі Nikon
Біноклі Olympus
Біноклі Pentax
Біноклі Simmons
Біноклі Sun Optics
Біноклі Swift
Біноклі Tasco
Біноклі Weaver
Біноклі Yukon
Біноклі Zhumell
Який тип біноклів вам найбільше підходить?
 
Який бінокль ви шукаєте?
 
Поле зору бінокля Надрукувати

Простір який ми є в стані побачити за допомогою нашого оптичного інструменту зветься полем зору. Можна його представити  у вигляді кутнього (кутнє поле зору) або лінійного (лінійне поле зору). Залежності між ними ілюструє нижчезгаданий малюнок:

Поле зору бінокля

Кутнє поле зору говорить нам який кут візуалізує в наших очах оптичний інструмент. Ми виражаємо його найчастіше в градусахх. Лінійне поле зору подається в метрах на 1000 метрів (у Європі і Азії) або в футах на 1000 ярдів (у США).

Докладний спосіб переходу з однієї системи на другу вимагає використання тригонометричної функції тангенс. Для малих кутів (поля зору біноклів і телескопів зазвичай не більші 10 градусів) тангенс даного кута можна наблизити самим кутом, поданим в радіанах. Користуючись з цього спрощення ми одержуємо найпростішу залежність між кутньою і лінійною мірою. Щоб отримати поле зору в метрах на 1000 метрів потрібно кутнє поле зору множити на 17.5. І так наприклад: бінокль, якого поле зору становить 6 градусів матиме лінійне поле зору 6*17.5 = 105 метрів на 1000 метрів. Бінокль з полем 2.5 градуса матиме лінійне поле зору 2.5*17.5 = 43.75 тобто 44 метри на 1000 метрів.

Поле зору бінокля

 
< Попередня   Наступна >